Pokazywanie postów oznaczonych etykietą okrągły stół. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą okrągły stół. Pokaż wszystkie posty
2010/03/03
Wybierać - jak to łatwo powiedzieć
Czas wyborów... Czy znowu zaserwujemy sobie coś z dań okągłego stołu, czy może sięgniemy po >>> inne menu? Ofert nie brakuje.
Etykiety:
2010,
Morawiecki,
okrągły,
okrągły stół,
Prezydent,
Solidarność,
wybory
2009/06/13
Trzynastego. Parada równości.


.jpg)
Przy naszym kwadratowym stole słuchamy sobie
Jacka Kleyff'a i >>> Orkiestry Na Zdrowie...
Ulicami Warszawy przeszła dziś Parada Równości.
O równość ciągle walczyć trzeba. W każdej sprawie.
Etykiety:
13,
elity,
okrągły stół,
Solidarność,
stół,
trzynastego,
układ
2009/03/12
Towarzysko - biznesowy układ
Towarzysko - biznesowy układ stoworzony przez v-ce premiera Waldemara Pawlaka w języku polskim nazywamy >>> koterią.
Ja nazywam sitwą.
Czy to koteria, inaczej - sitwa? Niektórzy dziennikarze są "fe" >>> Dziennik
Co na to wszystko WIELKA SITWA?
2009/03/07
Nie chcę robić za karawaniarza

Ostanie ziewanie? Fot. www.hehe.com.pl
Według opublikowanych danych, gwałtownie wzrosła liczba bankructw - wynika z raportu Biura Administracyjnego Sądów USA. Instytut zrzesza prawników, sędziów i innych ekspertów zajmujących się upadłościami firm lub osób prywatnych.
Eksperci przewidują, że ze względu na sytuację gospodarczą kraju, trend ten utrzyma się w roku 2009.
Liczba bankructw osób prywatnych wzrosła o 31 procent do ponad miliona. W 2007 niewypłacalność ogłosiło niewiele ponad 820 tysięcy osób.
W 2008 roku zbankrutowało ponad 43 tysiące firm - o 54 procent więcej niż roku poprzednim.
Oczekuje się, że liczba wniosków o ogłoszenie upadłości osiągnie w tym roku 1,4 miliona.
/źródło, 2009-03-06/
Eksperci przewidują, że ze względu na sytuację gospodarczą kraju, trend ten utrzyma się w roku 2009.
Liczba bankructw osób prywatnych wzrosła o 31 procent do ponad miliona. W 2007 niewypłacalność ogłosiło niewiele ponad 820 tysięcy osób.
W 2008 roku zbankrutowało ponad 43 tysiące firm - o 54 procent więcej niż roku poprzednim.
Oczekuje się, że liczba wniosków o ogłoszenie upadłości osiągnie w tym roku 1,4 miliona.
/źródło, 2009-03-06/
W naszym domu trwa poprawianie wizerunku. Sąsiadka z dołu regularnie o 17.45 udaje się w kierunku Placu Zbawiciela. Strój sugeruje, że idzie na 18.00 do kościoła. Wiemy jednak, że nadal chodzi do pana Adama "na rozpustę", tylko że okrężną drogą. Jak zwykle, elegancki niezwykle, Pan z pierwszego piętra, dawniej - działacz partyjny wysokiego szczebla, wsiadając do windy teraz już głośno wyrzeka na jej komunistyczny rodowód. Choć szybciej zszedłby pieszo lub przynajmniej nie trzaskał drzwiami i "mordą po próżnicy".
Aktorka z piątego wyśpiewuje po nocach pieśni patriotyczne, choć wie że jako typowa "blondynka" nic z ich treści nie rozumie. Gospodarz naszego domu /dawniej - za czasów E. Wedla - cieć/, jak zwykle "na gazie", wyciągnął z piwnicy resztki okrągłego stołu i stara się, na najbrudniejszym podwórku w okolicy, przygotować miejsce dla dialogu społecznego i podpisania aneksów do starych umów innego "okrągłego stołu".
Nikt już nie ma ochoty i czasu na śledzenie poczynań polskich polityków. Wszyscy już wiedzą, że mamy kryzys.
Wielu chce go przeżyć na swój sposób. Jeżeli można, jeszcze troszkę, także na nim zarobić...
Nieopodal naszego domu Premier >>> Donald Tusk zaprasza >>>Włodzimierza Cimoszewicza - byłego Premiera. Klimaty jak za dawnych lat. Nie przegap i ty okazji >>> mordo ty moja.
Gdzieś w Polsce anonimowy >>>Teodor Werbowski pokazuje dziury w budżecie Bornego Sulinowa.
Miejscowi "mocarze" /"mocarz" - odpowiednik stolicznego VIP - a/, drą na niego buraczane gęby.
Solidarność może być w cenie w czasie kryzysu. Tylko, czy znowu ci sami mają zasiąść przy narodowym stole?
Ciekawsze to od występów posła z PO z wibratorem.
2009/02/25
Ratowanie Ojczyzny czy układu?

Pomnik Poległych Stoczniowców.
W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim wezmą jutro udział przedstawiciele związków zawodowych, pracodawców, samorządowców, ekonomistów oraz delegacja rządowa - między innymi minister pracy Jolanta Fedak i Michał Boni.
/żródło: www.wiadomosci24.pl/
Przy tym poprzednim, wystawionym obecnie w Kancelarii Prezydenta, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą uczestniczyć we "wspominkach", o tym jak to w 1989 roku było.
Albo przedstawiciele "rządzących" /Rządu i pracodawców/, porozumieją się z "rządzonymi" /Prezydent, przedstawiciele zw. zaw. i cała reszta obywateli, niezależnie od światopoglądu i przynależności związkowej/, co do obciążenia wszystkich skutkami kryzysu i zlikwidowania nierówności w dostępie do majątku narodowego - resztki, która pozostała albo pozostaną jeszcze na jakiś czas stronami sporu i gośćmi pierwszych stron gazet /dalsze budowanie swojego wizerunku, bez oglądania się na to, że dom się wali/.
Pozostaną do chwili wybuchu "społecznego niezadowolenia" /kwiecień mamy wolny w "narodowym kalendarzu", dobrze do tego się zaczyna - "prima aprilis"/.
D. Tusk i L. Kaczyński doskonale zdają sobie z tego sprawę. W przeciwieństwie do wielu ich współpracowników.
Na spotkanie w Pałacu Prezydenckim zaproszeni są między innymi szef NBP Sławomir Skrzypek, Henryka Bochniarz - prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan", prezes Business Centre Club Marek Goliszewski oraz szefowie Solidarności i OPZZ Janusz Śniadek i Jan Guz.
Propnuję doprosić kilku Polaków, spoza "układów okrągłego stołu" i ich następców, przechodzących przed Pałacem Prezydenckim w chwili rozpoczęcia spotkania. Kogoś z tej szarej masy, która najbardziej odczuje kryzys ekonomiczny, bo kryzys wartości "rządzących" już przeżyła.
A miało być tak pięknie po 1989 roku. Przez chwilę byliśmy we własnym domu. Tyle tylko, że nie po 1989 roku. Byliśmy przez chwilę we własnym, pięknym, solidarnym domu po sierpniu 1980 roku.
Od tych wspomnień rozpocznijcie Państwo konsultacje.
Dzisiaj Światowy Dzień Powolności.
2009/02/21
Słucham z uwagą
Premier został przez nas wysłuchany w tiwi z uwagą. My to: dwóch bezrobotnych, upadły biznesmen, ksiądz, emeryt mundurowy, d. działacz "Solidarności" i pozostali wyborcy. Stwierdziliśmy, że Premier ma rację.
Z większością zadań przedstawionych przez premiera rząd poradzi sobie sam. My poradzimy sobie ze swoimi problemami sami. Rząd niech na nas nie liczy. Nie na "take Polskę" i na taki Rząd płacimy podatki lub ich płacenia unikamy. Piwo w czasie dyskusji dostarczał nam sąsiad "z dołu". Wrócił z kasą z Irlandii. Przygotowujemy się do wyborów. Dymisja rządu i rozwiązanie parlamentu, unieważnienie umów "okrągłego stołu", wzrost cen browaru oraz OGÓLNY KRYZYS WSZYSTKIEGO będą przedmiotem naszej rozmowy na kolejnym spotkaniu.
Z większością zadań przedstawionych przez premiera rząd poradzi sobie sam. My poradzimy sobie ze swoimi problemami sami. Rząd niech na nas nie liczy. Nie na "take Polskę" i na taki Rząd płacimy podatki lub ich płacenia unikamy. Piwo w czasie dyskusji dostarczał nam sąsiad "z dołu". Wrócił z kasą z Irlandii. Przygotowujemy się do wyborów. Dymisja rządu i rozwiązanie parlamentu, unieważnienie umów "okrągłego stołu", wzrost cen browaru oraz OGÓLNY KRYZYS WSZYSTKIEGO będą przedmiotem naszej rozmowy na kolejnym spotkaniu.
2009/02/19
Dobre praktyki
Dobre praktyki, jako zbiór zasad ładu korporacyjnego oraz zasad określających normy kształtowania relacji przedsiębiorstw giełdowych z ich otoczeniem rynkowym, mogą być ważnym instrumentem wzmacniającym konkurencyjność rynku. Mogą być też nośnikiem innowacyjnego podejścia do problemów rynku giełdowego, a przez to budować jego atrakcyjność w wymiarze międzynarodowym. (...)
Z Preambuły dokumentu "Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW".
Z Preambuły dokumentu "Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW".
Jest tyle różnych kryzysów. Kryzys polityczny, na przykład.
Nagle wszyscy zajęli się kryzysem. No, może prawie wszyscy. Niektórzy na tym normalnie zarabiają. Zjawisko zupełnie naturalne. Rząd się zdenerwował, to my możemy się uspokoić.
Poświęćmy więcej czasu rodzinie, najbliższym, znajomym, swojemu hobby.
Teorię psychospołeczną dotyczącą kryzysów tożsamości w cyklu życia stworzył Erik Erikson, zakładając, że każda faza rozwoju jest swoistym kryzysem, sprowadzającym się do konfliktu:
- zaufanie - nieufnosć (niemowlęctwo)
- autonomia - wstyd i zwątpienie (niemowlęctwo)
- inicjatywa - poczucie winy (dzieciństwo)
- pracowitość - poczucie niższosci (okres szkolny)
- faza dojrzewania płciowego - tożsamość a niepewosć roli
- wczesny okres dojrzałości - intymność a izolacja
- dorosłość - kreatywność a stagnacja
- dojrzałość - integralność ego a rozpacz...
W jakiej fazie rozwoju są Sejm i Rząd? Dojrzewanie płciowe nasi wybrańcy mają raczej już za sobą. Myślę niestety o kryzysie zaufania. To jest ten kryzys, z którym tym razem nic już się chyba nie da zrobić...
2009/02/08
Born in PRL
Z rąk porywaczy i bandytów giną obywatele RP.
Co robią rządzący, którym płaci się za ich ochronę?
A co z anominowym dla rządu Michałem Winczewskim,
który powiesił się w RADIOWOZIE?
Czy zostanie dublerem któregoś z polytyków?
Subskrybuj:
Posty (Atom)

