Pokazywanie postów oznaczonych etykietą wolność. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą wolność. Pokaż wszystkie posty

2010/06/24

Wprowadzanie euro

infopl 086 foto z mac tel 790808523Euro kołem się toczy. Fot. Z. Mac

Trwają przygotowania do wprowadzenia euro do Polski. Choć termin, dzięki Bogu, oddala się z powodu nieprzystawalności “kuncepcji” wspólnej waluty do europejskiej rzeczywistości.

Wydawać by się mogło, że wszystko co okrągłe jest dobre. Po okrągłych stołach, mamy na okrągło w mediach, okrągłe wypowiedzi na temat euro waluty.

Na zdjęciu: wyborca toczy blat do  stołu okrągłej debaty kandydatów na urząd prezydenta. Debaty toczą się na okrągło od dwudziestu kilku lat.  “Polytyków” wspierają w nich odporni na wszystko obywatele.

2009/06/05

Obywatel Kleyff Jacek

Jacek Kleyff (ur. 1 sierpnia 1947 w Warszawie) – polski bard, poeta, kompozytor, aktor i malarz. W czasie "wiecowania" w Warszawie, po 20 latach od ostatniego spotkania, zaprosił mnie na swój koncert. To dla mnie wielkie święto... >>> Huśtawki...
Przesłanie ciągle aktualne >>> telewizja pokazała. Masy pracujące stracą...

W dniu 7 czerwca na Pl. Konstytucji 4 w Warszawie (lokal InfoQultury) odbędzie się uroczysty finał "Niespodzianki 2009".
W programie 7 czerwca m.in.:
17.00 program "niespodzianka" Jacka Fedorowicza
18.30 dla gości Niespodzianki 2009 zaśpiewają Antonina Krzysztoń, Jacek Kleyff i Leszek Wójtowicz.
Szczegóły na stronie >>> Stowarzyszenia Wolnego Słowa.

2009/05/27

Nie ma wolności!

Nie ma wolności. Foto: Z. Mac


Nie ma wolności bez "Solidarności".
Polskie "elyty" polityczne przez 20 lat w to nie uwierzyły.
Jak długo jeszcze trzeba będzie czekać na realizację 21 postulatów?

Co to takiego ta >>> wolność?

2009/05/03

Wolni od hańbiących obcej przemocy nakazów

Preambuła

    W imię Boga w Trójcy Świętej jedynego. Stanisław August z Bożej łaski i woli narodu król Polski, wielki książę litewski, ruski, pruski, mazowiecki, żmudzki, kijowski, wołyński, podolski, podlaski, inflancki, smoleński, siewierski i czernichowski, wraz z stanami skonfederowanymi w liczbie podwójnej naród polski reprezentującymi.

    Uznając, iż los nas wszystkich od ugruntowania i wydoskonalenia konstytucji narodowej jedynie zawisł, długim doświadczeniem poznawszy zadawnione rządu naszego wady, a chcąc korzystać z pory, w jakiej się Europa znajduje i z tej dogorywającej chwili, która nas samym sobie wróciła, wolni od hańbiących obcej przemocy nakazów, ceniąc drożej nad życie, nad szczęśliwość osobistą egzystencję polityczną, niepodległość zewnętrzną i wolność wewnętrzną narodu, którego los w nasze ręce jest powierzony, chcąc oraz na błogosławieństwo, na wdzięczność współczesnych i przyszłych pokoleń zasłużyć, mimo przeszkód, które w nas namiętności sprawować mogą, dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia Ojczyzny naszej i jej granic, z największą stałością ducha niniejszą konstytucję uchwalamy i tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy, dopóki by naród w czasie prawem przewidzianym wyraźną wolą nie uznał potrzeby odmienienia w niej jakiego artykułu. Do której to konstytucji dalsze ustawy sejmu teraźniejszego we wszystkim stosować się mają.

Komentarze zbędne i dzisiaj trochę nie na miejscu...

2009/02/08

Born in PRL

Z rąk porywaczy i bandytów giną obywatele RP. 
Co robią rządzący, którym płaci się za ich ochronę?
A co z anominowym dla rządu Michałem Winczewskim,
który powiesił się w RADIOWOZIE?


Urodzeni w PRL - nie dla wszystkich wystarczyło miejsca przy "okrągłym stole", choć po wielu latach niewoli było co podawać. 
Jednym dostały się na chwilę frykasy, innym wolność.


Czy zostanie dublerem któregoś z polytyków?

2009/02/01

SŁOWO NA "szewski poniedziałek"

Znów na przystanku zaczynasz swój dzień...

w naszych sercach jest dużo odwagi
w naszych sercach jest radość i cierń
zawsze chcemy być super wolni
i po nocy witać dzień


czujesz ból gdy ściskasz znów fałszywą rękę
czujesz wstyd, gdy słyszysz nieszczera piosenkę
tak to jest, nie ma co tu kryć
popatrz pawdzie w oczy i złap właściwą nić

przemijamy i taka jest prawda
przemijamy i taki jest fakt
umieramy a później rodzimy się
ale inny zupełnie jest świat

Patrzę w buraczane jedno i drugie tiwi /tv/,
słucham dyskusji, zasypiam, budzę się, co mnie nie dziwi,
.. i taki sam jest ten "buraczanej" polityki świat, od lat.
klikając w TYM MIEJSCU myszką.

... bo rewolucja to nasze umysły i serca
przeciwko temu, który nas ciągle w strach tu wkęca
bo rewolucja to nasze umysły i serca
przeciwko temu, który mentalnie nas przekręca.

/Sidney Polak i Zjednoczenie Sound System/

2009/01/01

Życzenia na Nowy Rok pozostawiłem w tym miejscu...

Życzenia na Nowy Rok?
Przesyłam je Wszystkim,
w "Dezyderata" przez ukochaną "Piwncę pod baranami" śpiewanej.