Pokazywanie postów oznaczonych etykietą układy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą układy. Pokaż wszystkie posty

2010/06/24

Wprowadzanie euro

infopl 086 foto z mac tel 790808523Euro kołem się toczy. Fot. Z. Mac

Trwają przygotowania do wprowadzenia euro do Polski. Choć termin, dzięki Bogu, oddala się z powodu nieprzystawalności “kuncepcji” wspólnej waluty do europejskiej rzeczywistości.

Wydawać by się mogło, że wszystko co okrągłe jest dobre. Po okrągłych stołach, mamy na okrągło w mediach, okrągłe wypowiedzi na temat euro waluty.

Na zdjęciu: wyborca toczy blat do  stołu okrągłej debaty kandydatów na urząd prezydenta. Debaty toczą się na okrągło od dwudziestu kilku lat.  “Polytyków” wspierają w nich odporni na wszystko obywatele.

2009/02/15

Ujawniać całą prawdę, czy tylko tyle ile nam pasuje?


Paweł P. kojarzy mi się przede wszystkim z osobami związanymi z warszawską ośmiornicą". Po "aferze mostowej", chcąc pozostać na wolności, udał się na "emigrację polityczną" i opuścił Polskę.



Nie podobają mi się rządy D. Tuska - dokładnie - jego uleganie Komorowskiemu, Sikorskiemu, Schetynie. Ja także mam czasami smutną, "buraczaną gębę" ale codziennie w tiwi nie straszę nią obywateli.
Kochamy w naszym domu Pana Premiera za peruwiańską czapeczkę, stwierdzenie że trudno jest rządzić, rzadko obecny ale jeżeli już - rozbrajający uśmiech i np. nominację Andrzeja Czumy czy próby porozumienia się z Prezydentem.

Panie Premierze, prosimy o jakąś nominację dla Pawła P. - np. rogatkowy na Moście Świętokrzyskim w Warszawie/zarobi trochę grosza legalnie/, mojej Warszawie, lub sprawne sprowadzenie Pawła P. do kraju i postawienie przed sądem. Obecna pani prezydent Warszawy w charakterze świadka, to byłby dobry prezent dla reporterów. O kilka poważnych zarzutów /nie jak w przypadku pana A. Czumy/, w przypadku Pawła P. - nie będzie trudno.
Powinno wystarczyć to czym dysponuje CBŚ i CBA. Znajoma wiewiórka ma rozeznanie.

Panie Premierze, niech Pan porozumie się z Lechem Kaczyskim i wspólnie wyeliminujcie Panowie "poważnych polytyków". Kilka buraczanych twarzy mogę wskazać gratis.
Czy nie widzi Pan, Panie Premierze, że wielu "polytykom" grozi wylew z powodu braku zainteresowania się ich gębami przez obywateli lub powierzenia teki ministra sprawiedliwości Panu Andrzejowi Czumie. Przy obecnym stanie służby zdrowia i ogólnym kryzysie mogą nie dotrwać do końca kadencji Sejmu.

Niedziela. Pora zbierać się na Mszę... Dziś oglądam w tiwi.


Idę ogolić swoją "buraczaną gębę", żeby wyglądać równie świeżo jak polytycy z PO, PiS, PSL i... 
Czy ktoś jeszcze pamięta o polskiej Partii Przyjaciół Piwa?
Przed kilkunastoma laty zanosiło się na normalność.
Z Kaszubami w Pucku piłem piwo z własnego kufla.

2009/02/13

Co z Polską? To nasze miejsce, to nasz kraj.

Co z Polską? - pyta redaktor w tiwi /tiwi - telewizja/.
Co z moją Polską? - pytam siebie i sąsiadów.
Kto bawi się moją POlską? Odpowiedź znajduję bez problemu na pierwszych stronach gazet. Niektóre twarze znam z Sejmu i/lub Rządu i/lub partii "rządzących" i "w opozycji".

"Sprawy" Olewnika i Siwca? W aktach IPN i teczkach prokuratorów, oznaczonych "umorzono", czekają kolejne nazwiska dzięki którym poznamy funkcjonowanie "układu".
"Układu Stolicznego", powstałego po upadku "Układu Warszawskiego" i porozumieniach podpisanych przy historycznym meblu, przez przedstawicieli narodu z przedstawicielami narodu.

13., piątek - jutro obudzę się "na luzie". Do 13.13 nie włączę tiwi. Rano idziemy z sąsiadem "na browar". Przed trzynastą! Po pierwszym kuflu poczujemy, że żyjemy w praworządnej i wolnej, naszej Polsce. Wrócimy do domów uśmiechnięci i szczęśliwi. Włączymy tiwi i nie będziemy się niczemu dziwić. Popatrzymy sobie jak kilka miarionetek przed kamerami bawi się Polską.
Moją Polską zajmuję się sam. Bez poselskiej diety lub pensji z Urzędu Rady Ministrów lub innego legalnego źródła.




P.S. Zaskoczył mnie osobiście, mój osobisty patriotyzm, w piątek, trzynastego.

2009/02/03

Oni wybrali przeciągnięcie na swoją stronę

"Obal rząd" może 100 metrów od sali sejmowej przeczytać każdy poseł i senator.

NEWSWEEK:
Czy bez Okrągłego Stołu w Polsce doszłoby do jesieni ludów w Europie Wschodniej?

Prezydent Lech Kaczyński:
- Na pewno Okrągły Stół to przyspieszył. Komunizm może by kiedyś upadł, bo pewnie wcześniej czy później zawaliłby się w ZSRR. Ale jako przedsięwzięcie taktyczne Okrągły Stół był przedsięwzięciem zręcznym. Powinien być jednak potraktowany jak rozmowa z uzurpatorem. Po jesieni 1989 roku, gdy sytuacja na świecie się zmieniła, należało w Polsce przyspieszyć zmiany. Tak się nie stało. Proces fraternizacji naszej strony z władzą wyzwolił dużo negatywnych zjawisk. W naszym obozie niektórzy zauważyli, że poza władzą polityczną są różnego rodzaju wpływowe układy społeczne, które można albo przeciągnąć na swoją stronę, albo rozbić. Oni wybrali przeciągnięcie na swoją stronę.
***
W związku z kryzysem gospodarczym, wraz z gronem przyjaciół, przystąpiłem do projektowania "solniczki kryzysowej". Będzie to małe pudełeczko o wymiarach 1 X 1 X 1 cm, wykonane ze szczapek sosnowych /polska sosna/, wypełnione solą /polska sól z Wieliczki/, z małą dziurką /przez którą jednorazowo przeleci jedno ziarnko polskiej soli/. Produkcja kilku milionów egzemplarzy pozwoli na obniżene kosztów do kilku groszy za sztukę.
Solniczka będzie mogła być stosowana w różnych sytuacjach. O czym innym razem.
W pierwszej kolejności chcemy usunąć z życia POlityków tak powszechne pieprzenie "od rzeczy" na każdy temat.
O dofinansowanie produkcji można wystąpić do UE.