"Moje radio" to - mówiąc obowiązującym żargonem - projekt radia o tematyce społecznej /informacje polityczne praktycznie jedynie w serwisach/, z pasmami w językach najliczniej reprezentowanych grup narodowościowych mieszkających w Polsce...
Więcej - tel.: +48 790808523. Poszukujemy chętnych do współpracy do przygotowania audycji, reklamodawców i... inwestorów.
"Moje radio" - to Twoje radio...
Ucha kontaktowego w MOIM RADIU nie będzie...
E - mail: free.radio.info@gmail.com
***
Assistenza nella creazione di contatti comerciali e sociali a Varsovia. Numero di telefono: + 48 794656204.
***
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Polskie Radio. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Polskie Radio. Pokaż wszystkie posty
2012/04/16
Moje Radio
2011/01/07
Żyj i daj żyć innym
Rok J. Słowackiego - seminarium. Foto Z. Mac
- Zapytał mnie ktoś, czy mam swoją dewizę życia. Może nie do końca ubierałem to w słowa, bo uważam, że nie wszystko należy ubrać w słowa, ale na użytek tego wywiadu powiedziałem: "Jaka jest moja dewiza? Żyj i daj żyć innym". Mógłbym to rozbudować: zachowuj się tak, jakbyś chciał, żeby inni zachowywali się w stosunku do ciebie... /K. Kolberger/.
Aktor teatralny i filmowy. Reżyser. Urodził się 13 sierpnia 1950 r. w Gdańsku. Warszawską PWST ukończył w 1972 r. Po studiach zaangażował się w Teatrze Narodowym w Warszawie, gdzie grał, m.in. w "Dziadach", "Wacława dziejach" i "Weselu". W filmie i TV współpracował m.in. z: A. Wajdą, K. Kutzem, L. Wosiewiczem.
Jako reżyser wystawił "Krakowiaków i górali" - (Opera Wrocławska, później Teatr Wielki w Warszawie), "Nędzę uszczęśliwioną" (również Teatr Wielki), "Żołnierza królowej Madagaskaru" (Opera Szczecińska) oraz "Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków". Współtwórca "Strof dla ciebie" w Lecie z Radiem i wielu wieczorach poezji, m.in. Cz. Miłosza, K. Wojtyły, ks. J. Twardowskiego, Zb. Herberta. Jako jedno z ważniejszych swoich "zadań" ocenia powierzenie mu przez Telewizję TVN przeczytania testamentu papieża Jana Pawła II w czasie żałoby po jego śmierci w kwietniu 2005 r. Znany m.in. z ról w: Ostatni prom, Kroniki domowe, Kornblumenblau, Najdłuższej wojnie nowoczesnej Europy, Pan Tadeusz, Katyń a także seriali: Modrzejewska, Ekstradycja, Kuchnia Polska, Sfora.
Jako reżyser wystawił "Krakowiaków i górali" - (Opera Wrocławska, później Teatr Wielki w Warszawie), "Nędzę uszczęśliwioną" (również Teatr Wielki), "Żołnierza królowej Madagaskaru" (Opera Szczecińska) oraz "Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków". Współtwórca "Strof dla ciebie" w Lecie z Radiem i wielu wieczorach poezji, m.in. Cz. Miłosza, K. Wojtyły, ks. J. Twardowskiego, Zb. Herberta. Jako jedno z ważniejszych swoich "zadań" ocenia powierzenie mu przez Telewizję TVN przeczytania testamentu papieża Jana Pawła II w czasie żałoby po jego śmierci w kwietniu 2005 r. Znany m.in. z ról w: Ostatni prom, Kroniki domowe, Kornblumenblau, Najdłuższej wojnie nowoczesnej Europy, Pan Tadeusz, Katyń a także seriali: Modrzejewska, Ekstradycja, Kuchnia Polska, Sfora.
Zmarł Krzysztof Kolberger.
2010/01/03
Zmarł Janusz Atlas
Janusz Atlas (ur. 30 stycznia 1949 w Warszawie - zm. 3 stycznia 2010 w Warszawie) – polski dziennikarz sportowy, trzykrotny laureat Piłkarskich Oskarów Canal+ dla najlepszego dziennikarza prasowego. Do listopada 2008 r. zastępca redaktora naczelnego tygodnika Piłka Nożna. W czasopiśmie zajmował się przede wszystkim tematyką korupcji w polskim futbolu, a także Ekstraklasą i polską piłką reprezentacyjną. Pisał również felietony Sytuacje podbramkowe. 1 października 2009 został rzecznikiem prasowymPolskiego Związku Piłki Nożnej. Jest autorem kilku książek, związanych nie tylko z tematyką sportową. Zagrał także epizodyczne role w kilku filmach. Był związany z Katarzyną Dowbor. Ma dwóch synów - Michała i Aleksandra. Zmarł 3 stycznia 2010 roku po dlugiej i ciezkiej chorobie. Przegrał walkę z rakiem szpiku kostnego >>> Janusz Atlas przegrał walkę z chorobą.
Dodam jedynie, że był wspaniałym kolegą. Poznaliśmy się w "Zapraszamy do trójki". Miałem szczęście pisywać z Januszem felietony na dwa głosy - "Teraz My".
Etykiety:
Atlas,
Janusz,
Polskie Radio,
PZPN,
Trójka,
Zapraszamy do trójki
2009/03/13
Zamiast odpowiadać na pytania
Waldemar Pawlak kontratakuje
Gdzieś w Polsce, w Bornem Sulinowie, rządzi od 15 lat ta sama sitwa. Zamiast odpowiadać na pytania kontratakuje.
W stylu W. Pawlaka.
Pytam: - Kto odpowiada za rozkradzenie poradzieckiej bazy, obecnie miasta - widma, Kłomina?
Sitwa odpowiada: - Złodzieje!
- Kim oni są? - dociekam.
- Nie będziemy żadnemu idiocie, zboczeńcowi, narkomanowi, alkoholikowi, cykliście i dziennikarzowi odpowiadać na głupie pytania - słyszę wyjaśnienie. Dodają: - Od tego są organa ścigania. One niczego złego nie widzą.
Uważam, że one niczego złego nie widzą, bo to ta sama sitwa.
PO i SLD biorą media publiczne
Ustawa medialna autorstwa PO i SLD (firmowana też przez PSL) została przedstawiona wczoraj w Sejmie. Jej główne założenia to: likwidacja abonamentu, zmiany w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, powołanie Rady Programowej przy KRRiT, wprowadzenie licencji programowych na produkcję i nadawanie programów misyjnych oraz założenie 16 nowych regionalnych spółek TVP.
Nowy medialny ład
Proponowane zmiany mają jednak daleko większy skutek dla mediów publicznych, niż zapowiadane „uporządkowanie” sytuacji i ich „odpolitycznienie”. Tak naprawdę zmieniają je w media sejmowo-rządowe, które zostaną praktycznie ubezwłasnowolnione przez państwo /.../ >>> www.rp.pl
Uważam, że oni niczego złego w tym nie widzą, bo to ta sama sitwa.
Etykiety:
borne,
Borne Sulinowo,
misja,
osp,
Pawlak,
Polskie Radio,
PSL,
radio,
radiowóz,
sitwa,
Tusk,
TV,
złodzieje TVP
Subskrybuj:
Posty (Atom)


