Pałacyk Michla, Żytnia, Wola,
bronią się chłopcy spod Parasola.
A na Tygrysy mają visy,
to warszawiacy, śmieszne urwisy są!
Tarararara! Czuwaj wiaro i wytężaj słuch,
pręż swój młody duch,
pracując za dwóch!
Czuwaj wiara i wytężaj słuch,
pręż swój młody duch
jak stal!
>>> I co dzień się zbliża chwila,
że zwyciężymy i do cywila!
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pamięć. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pamięć. Pokaż wszystkie posty
2010/08/01
2009/03/08
Serce wielu serc

Od 1984 kierował Katedrą i Kliniką Kardiochirurgii w Zabrzu. 15 sierpnia 1985 przeprowadził pierwszą operację na sercu, a w 1986 pierwszą w Polsce udaną transplantację serca /.../.
Znałem Pana Profesora od pierwszej operacji przeszczepu serca. Powstał, niecodzienny jak na tamte czasy, film "Cudze serce", zrealizowany bezpośrednio w sali operacyjnej. Spotykaliśmy się niekiedy gdzieś na pojezierzu drawsko - pomorskim. Ulubionym miejscu "rybobrania" Pana Profesora.
Serce serc... Wielu serc... Pozostanie...
Dla mnie Pan Profesor >>> Zbigniew Religa
pozostaje najwybitniejszym polskim lekarzem i najuczciwszym politykiem XX i XXI wieku.
Zdzisław R. Mac
PS
- Jest panu dobrze?
- Tak. Nie mam do siebie o nic pretensji, a to chyba najważniejsze.
Bo to, że kiedyś się upiłem czy coś podobnego, cóż to jest? /.../ Mam prawo być zadowolony z mojego życia. Być może mi nie uwierzycie, ale moje życie jest dokładnie takie, jakie chciałem mieć. Nie osiągnąłem wprawdzie w polityce tego, co sobie zaplanowałem, ale wiem dlaczego i się z tym godzę /.../.
- Jest pan z tego życia dumny?
- Jestem.
/Zbigniew Religa w ostatnim wywiadzie udzielonym Renacie Kim i Barbarze Kasprzyckiej dla >>> "Dziennika"/
Z.
Subskrybuj:
Posty (Atom)

