Zdzisław R. Mac
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Religa. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Religa. Pokaż wszystkie posty
2010/03/08
Odszedł
Szedł własną drogą. W życiu zawodowym i polityce. Odszedł przed rokiem. Nie znam wielu ludzi o tak wielkim sercu. Brakuje Profesora nad drawskimi jeziorami. Brakuje możliwości podniesienia słuchawki i zapytania: - Jak postąpić Panie Profesorze? Brakuje Pana Profesora Zbigniewa Religi, który tak wielu oddał swoje serce.
2009/03/13
Religa był wielkim człowiekiem

Nad trumną zostało odegrane "What A Wonderful World" Louisa Armstronga - ulubiona piosenka profesora. Gdy umilkły dźwięki piosenki przemówienie zaczął prezydent.
"Trudno zabierać głos w trakcie uroczystości, która zawsze byłaby przedwczesna. Życie profesora trwało o wiele za krótko" - mówił podczas ceremonii prezydent Lech Kaczyński. "Profesor miał wiele talentów. Poza łączeniem inteligencji ze zdolnościami manualnymi, także talenty związane z życiem społecznym. Stał się jednym z najbardziej znanych polityków w tym kraju. Był lekarzem ludzkich serc. Był wielki w każdym znaczeniu tego słowa"
2009/03/08
Serce wielu serc

Od 1984 kierował Katedrą i Kliniką Kardiochirurgii w Zabrzu. 15 sierpnia 1985 przeprowadził pierwszą operację na sercu, a w 1986 pierwszą w Polsce udaną transplantację serca /.../.
Znałem Pana Profesora od pierwszej operacji przeszczepu serca. Powstał, niecodzienny jak na tamte czasy, film "Cudze serce", zrealizowany bezpośrednio w sali operacyjnej. Spotykaliśmy się niekiedy gdzieś na pojezierzu drawsko - pomorskim. Ulubionym miejscu "rybobrania" Pana Profesora.
Serce serc... Wielu serc... Pozostanie...
Dla mnie Pan Profesor >>> Zbigniew Religa
pozostaje najwybitniejszym polskim lekarzem i najuczciwszym politykiem XX i XXI wieku.
Zdzisław R. Mac
PS
- Jest panu dobrze?
- Tak. Nie mam do siebie o nic pretensji, a to chyba najważniejsze.
Bo to, że kiedyś się upiłem czy coś podobnego, cóż to jest? /.../ Mam prawo być zadowolony z mojego życia. Być może mi nie uwierzycie, ale moje życie jest dokładnie takie, jakie chciałem mieć. Nie osiągnąłem wprawdzie w polityce tego, co sobie zaplanowałem, ale wiem dlaczego i się z tym godzę /.../.
- Jest pan z tego życia dumny?
- Jestem.
/Zbigniew Religa w ostatnim wywiadzie udzielonym Renacie Kim i Barbarze Kasprzyckiej dla >>> "Dziennika"/
Z.
Subskrybuj:
Posty (Atom)

