2009/02/25

Ratowanie Ojczyzny czy układu?


Pomnik Poległych Stoczniowców.

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim wezmą jutro udział przedstawiciele związków zawodowych, pracodawców, samorządowców, ekonomistów oraz delegacja rządowa - między innymi minister pracy Jolanta Fedak i Michał Boni.
/żródło: www.wiadomosci24.pl/


Przy tym poprzednim, wystawionym obecnie w Kancelarii Prezydenta, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą uczestniczyć we "wspominkach", o tym jak to w 1989 roku było.

Albo przedstawiciele "rządzących" /Rządu i pracodawców/, porozumieją się z "rządzonymi" /Prezydent, przedstawiciele zw. zaw. i cała reszta obywateli, niezależnie od światopoglądu i przynależności związkowej/, co do obciążenia wszystkich skutkami kryzysu i zlikwidowania nierówności w dostępie do majątku narodowego - resztki, która pozostała albo pozostaną jeszcze na jakiś czas stronami sporu i gośćmi pierwszych stron gazet /dalsze budowanie swojego wizerunku, bez oglądania się na to, że dom się wali/.
Pozostaną do chwili wybuchu "społecznego niezadowolenia" /kwiecień mamy wolny w "narodowym kalendarzu", dobrze do tego się zaczyna - "prima aprilis"/.
D. Tusk i L. Kaczyński doskonale zdają sobie z tego sprawę. W przeciwieństwie do wielu ich współpracowników.

Na spotkanie w Pałacu Prezydenckim zaproszeni są między innymi szef NBP Sławomir Skrzypek, Henryka Bochniarz - prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan", prezes Business Centre Club Marek Goliszewski oraz szefowie Solidarności i OPZZ Janusz Śniadek i Jan Guz.

Propnuję doprosić kilku Polaków, spoza "układów okrągłego stołu" i ich następców,  przechodzących przed Pałacem Prezydenckim w chwili rozpoczęcia spotkania. Kogoś z tej szarej masy, która najbardziej odczuje kryzys ekonomiczny, bo kryzys wartości "rządzących" już przeżyła.

A miało być tak pięknie po 1989 roku. Przez chwilę byliśmy we własnym domu. Tyle tylko, że nie po 1989 roku. Byliśmy przez chwilę we własnym, pięknym, solidarnym domu po sierpniu 1980 roku.
Od tych wspomnień rozpocznijcie Państwo konsultacje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podstawą dialogu jest partnerstwo.