2009/02/27

Ile wolności w nas pozostało?

Czy prawda jest nieśmiertelna?
Drugi z wyróżnionych "Krzesłem Dwudziestolecia" - Lech Wałęsa podkreślił, że nie wszystko się w ciągu ostatnich dekad udało. Aktywnego powrotu do polskiej polityki były prezydent jednak nie przewiduje, bo jego zdaniem - dzisiaj jest ona nudna.
Obaj tegoroczni laureaci zdobyli nagrody "The Warsaw Voice" po raz drugi. Lech Wałęsa otrzymał "Krzesło roku" w 1989, a Leszek Balcerowicz - w 1990 roku.
Załałem się łzami. Ze wzruszenia, oczywiście. Parada wolności trwa. Kryzys postępuje.

Prawda jest nieśmiertelna...
Niezależnie od przekonań namawiam do przyjęcia zaproszenia do wirtualnego pokoju księdza Jerzego Popiełuszki.
Wielu Jego WIELKICH poprzedników spędziło dużo czasu na krzesłach i taboretach przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Były "jedynie" odwórcone do góry nogami. Czy i kiedy zostaną przywołani z pamięci? WIELCY o nagrody, także w czasach UB i SB, nie upominali się. ONI upominali się o wolną Polskę.

Nic to... Pamiętajmy w trudnych czasach o murach i o księdzu Jerzym i o tym że wolność pozostaje w nas
i że od nas zależy czy z niej korzystamy.
---
P.S.
Znikające miasta... Osoby zainteresowane udziałem w filmie dok. o Kłominie koło Bornego Sulinowa, proszę o kontakt telefoniczny: +48 790808523 lub zgłoszenie e-mail, do 2009/03/03. Realizacja zdjęć: 2009/03/06 - 08. Miejsce zdjęć: Borne Sulinowo, Kłomino, Brzeźnica, Międzylesie, Nadarzyce. Kolejne terminy realizacji zdjęć także na stronach www.gk24.pl/forum. Film realizowany jest w cyklu dokumentalnym "Znikające miasta". Jego tytuł pochodzi od: "Znikające miasta. Borne Sulinowo. Kłomino.", Jerzego Rostkowskiego. Rok wydania: 2004. ISBN: 8373390324. Wydawnictwo CB. "Ta książka stanowi udokumentowane oskarżenie najwyższych władz o bezczynność i narażenie na najwyższe niebezpieczeństwo obywateli naszego kraju. Od tej chwili nikt nie będzie się tłumaczył, że nie wiedział co dzieje się w rejonie Bornego Sulinowa i Kłomina..." ZNIKAJĄCE MIASTA - DLACZEGO? Dziękuję za dotychczasowe zgłoszenia i przekazane materiały. Zdzisław R. Mac

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podstawą dialogu jest partnerstwo.