2009/12/12

Strzelaj, zabij skurwysynu

W ten adwentowy wieczór pozwalam sobie, tym listem otwartym, prosić Pana Premiera Rządu RP Donalda Tuska o okazanie miłosierdzia i odrobinę litości dla biednych, zmaltretowanych życiem Polaków ! Dzisiejsze media donoszą o /paranoja/ światecznej /!!!/ AKCJI służb skarbowych.

Przedświąteczna akcja fiskusa >>> DZIENNIK

Lotne brygady szturmują szarą strefę !!!


Na celowniku kontrolerów skarbowych znajdą się handlarze karpii, ozdóbek choinkowych, choinek i wymieniających opony letnie na zimowe !!!

Urzędnicy skarbowi po cywilnemu i w asyście policji rozprawią się surowo z szarą strefą chcącą wzbogacić się w okresie przedświątecznym. Nałożą wysokie mandaty i grzywny konfiskując nielegalnie sprzedawany towar !!!

Panie Premierze, czy Pan wie ile taki “szary” może zarobić na sprzedaży karpia ? No ile ???

Musi go za gotówkę kupić u producenta. Wielkiej zniżki nie dostanie, bo kupuje 200 – 250 kg. Musi kupić basenik – 400 zł. Przewieźć rybę własnym środkiem transportu. Postawić nad basenikiem jakąś lampę – i ona i prąd do zapłacenia. Kupić wagę i worki foliowe. No ILE dorzuci do ceny zakupu 2-3 zł. No ile sprzeda ? 500 kg ! daj Boże. Takich jak on na osiedlach stoi wielu. To jak sprzeda wszystko co też nie jest pewne zarobi 1 tysiąc złotych. I tak zarobione pieniądze wyda oddając państwu 22 % Vat-u.

Co Pan Premier udowodni prowadząc tę akcję specjalną ? W czyim imieniu i dla kogo ma ta akcja odnieść pozytywny skutek ? Nie żal Panu tych biedaków, którzy gołymi rekoma wyławiają zimne i mokre karpie by zarobić te parę groszy. Czy Pan wie jak ciężko od rana do wieczora w przedświątecznej pogodzie stać z mokrymi wyziębionymi grabiejącymi “łapami” modląc się by dzień ten już się skończył.

Czy w Naszym Wspólnym Kraju to najpilniejszy problem do załatwienia. Nie ma innych ? Teraz, gdy już jest wiadomym, że na “hazardzie” – od wielu lat – urzędnicy i politycy przekręcili MILIARDY ZŁOTYCH !!! I nie musieli przy tym marznąć, a jedynie się dzielić. O innych aferach – nie tym razem. To handel ozdóbkami czy choinkami wymaga zmasowanej AKCJI policyjno skarbowej ???

Hitlerowcy za handel rozstrzeliwali, komuniści wsadzali do więzień, a Pan Panie Premierze zabierze im to co z takim trudem zdobyli i jeszcze Pan im dołoży grzywnę i co humanitarniej ???

Niech sie Pan nie ździwi jak nie jeden urzędnik i policjant usłyszy STRZELAJ, ZABIJ SKURWYSYNU !!!

W ten adwentowy wieczór żebrzę i proszę Pana o litość dla tych biedaków, niech Pan da im też pocieszyć się świętami - nie trzeba tak zawsze z ”grubej rury”. To naprawdę jest nieznaczący margines dla gospodarki kraju. Jak znam życie sfilmuje się Pan w wigilijny wieczór w domu dziecka, w domu starców, w hospicjach, gdzie będzie Pan obdarowywał gospodarzy upominkami. I co, chce pan te upominki kupić za pieniądze pochodzące z mandatów i grzywien. Te pieniądze, które Pan na prezenty wyda będą mokre. Mokre od łez tych, którym Pan je odbierze.

W ten adwentowy wieczór…

Roman Sklepowicz >>> na swoim blogu .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podstawą dialogu jest partnerstwo.