2009/08/08

Mój Chopin przegląda się w brudnej wodzie

Chopin nad brudną wodą. Fot.: Z. Mac

Stoi sobie pomnik Fryderyka w Łazienkach, w Warszawie,
nad brudną sadzawką,
nieopodal Urzędu Rady Ministrów...

W dniach od 16 do 31 sierpnia 2009 roku odbędzie się Warszawie V Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i jego Europa - od Staiera do Staiera. Organizatorem Festiwalu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie. Podczas Festiwalu odbędą się 24 koncerty, w tym 11 koncertów symfonicznych, 13 recitali fortepianowych i koncertów kameralnych. Wystąpi ponad 300 wykonawców, m. in.: Orkiestra XVIII Wieku, Orchestre des Champs-Elysees, Concerto Köln, Orkiestra Filharmonii Narodowej, Sinfonia Varsovia, Philippe Herreweghe, Antoni Wit, Frans Brüggen, Jacek Kaspszyk, Howard Shelley.Akcja Czysta Polska /ACP/ - sprzątaj z nami.
Tel.: +48 790808523.
Gdzieś w Polsce ukradziono miasto. Sitwa samorządowa pozostaje bezkarna. Piszącym o tym dziennikarzom podpala się samochody, kradnie sprzęt, itp. Organa ścigania i wymiaru milczą...

2 komentarze:

  1. Witam, byłem dzisiaj na koncercie o 12:00. Grała po mistrzowsku Tokiko Kabayakawa. Przyćmiła swoim talentem nawet wspomnianą sadzawkę, na której wątpliwą przejrzystość wyjątkowo nie zwróciłem dzisiaj uwagi.
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mętna woda pod pomnikiem Fryderyka. Mętna polityka po drugiej stronie ulicy, w Urzędzie Rady Ministrów.
    Oczywiście, że muzyka zawsze zwycięży. Jest czysta.

    OdpowiedzUsuń

Podstawą dialogu jest partnerstwo.